Mobilní zařízení jsou často vstupní branou pro kybernetický útok
Mobilní technologie už dávno nejsou novinkou, ale standardní součástí byznysu. Aktuální trendy, které umožňují zaměstnancům pracovat opravdu odkudkoli, přinášejí firmám zvýšení produktivity. Zvyšují ale také stres správců a administrátorů IT, kteří zajišťují bezpečnost podnikových systémů. Mobilní útoky přibývají, protože mobilní zařízení jsou stále běžnější ve firemním prostředí, což hackerům nabízejí přímý a potenciálně lukrativní přístup k osobním a firemním datům. Podle zprávy Check Point 2015 Security Report má 42 % organizací zkušenosti s mobilními bezpečnostními incidenty, u nichž jsou náklady na nápravu vyšší než 250 000 dolarů, a 82 % organizací očekává, že počet mobilních incidentů ještě vzroste.
„Se zvyšováním mobility zaměstnanců se tlak na IT oddělení v posledních dvou letech drasticky zvyšuje,“ říká William Ischanoe, odborník na problematiku IT bezpečnosti a hackingu Počítačové školy Gopas. „Největším ohrožením bezpečnosti zůstává neopatrnost uživatelů, která v kombinaci s trendy jako BYOD staví IT profesionály ve firmách do velmi složité situace. Proto je pro zajištění bezpečnosti firem v současné době velice důležité, aby tito odborníci měli přehled o nejnovějších hrozbách a směrech vývoje a věděli, čemu čelí.“
Těmto aktuálním tématům a jejich řešením se budou věnovat přednášky a diskusní platformy v rámci konference HackerFest 2016, které proběhne 24. října v Praze. Účastníci konference se dozvědí, jak útočí současní hackeři, co je pro zajištění bezpečnosti podnikových systémů důležité, jaká nebezpečí číhají v kyberprostoru, jaké jsou největší aktuální hackerské hrozby, nebo k čemu hackeři využívají ovládnuté počítače.
Podrobné informace o konferenci a workshopech, jejich tématech a přednášejících jsou k dispozici na stránkách konference: http://www.hackerfest.cz.